W dniu 24.03.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Strącznie, odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem turnieju była m.in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz sprzętu i wyposażenia straży pożarnej.

 

Organizatorami konkursu był Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Wałczu. Za merytoryczne przygotowanie eliminacji, w tym pytań testowych i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialna była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Komisję konkursową powołał Komendant Powiatowy PSP w Wałczu w składzie: Przewodniczący kpt. Zbigniew Węglewski, członkowie: asp. Marcin Kulczyk i Wojciech Pastuszak - Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Eliminacje odbywały się w III grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, w których udział wzięło 41 uczniów.

Turniej składał się z części pisemnej i ustnej. W części pisemnej uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań. Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z testu zakwalifikowali się do finałowego etapu ustnego, gdzie odpowiadali na przygotowane zestawy pytań.  W części finałowej wyłoniono zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych.

w grupie szkół podstawowych:

I miejsce – Mateusz Ruszkowski – Szkoła Podstawowa w Gostomii

II miejsce – Szymon Ryło – Szkoła Podstawowa w Szwecji

III miejsce – Bartosz Kalinowski – Zespół Szkół w Piecniku

w grupie szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Wiktor Jabłonka – Gimnazjum nr 2 w Wałczu

II miejsce – Weronika Szczechowska – Gimnazjum w Chwiramie

III miejsce – Bartosz Felskowski – Gimnazjum w Chwiramie

w grupie szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Paulina Żydowiec – Zespół Szkół nr 1 w Wałczu

II miejsce – Katarzyna Cieplińska – Zespół Szkół nr 1 w Wałczu

III miejsce – Bartosz Kociuba – PCKZIU w Wałczu

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych reprezentować będą powiat wałecki na eliminacjach wojewódzkich w Połczynie Zdroju (powiat świdwiński) w dniu 23 kwietnia br.

  • DSCN2837
  • DSCN2860
  • DSCN2864

Opracował: M. Kulczyk

Fot. M. Kulczyk