1 lipca 2017  r. na stadionie miejskim w Tucznie przeprowadzono Polsko-Niemieckie zawody strażackie oraz X  Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze  Jednostek OSP Powiatu Wałeckiego, w których wzięło udział 20 drużyn.

 

  • 7 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w tym 3 zespoły dziewcząt i 4 zespoły chłopców,
  • 10 męskich drużyn pożarniczych - grupa „A”
  • 3 kobiece drużyny pożarniczych - grupa „C”

 

Podczas ceremonii otwarcia zawodów wręczono wyróżniającym się w działalności ochotniczej druhom medale i odznaki.

Drużyny pożarnicze grupy „A” rozgrywały zawody w dwóch kategoriach:

  • I kategoria: drużyny Powiatu Wałeckiego,
  • II kategoria: OPEN – wszystkie drużyny.

Zawody  zostały rozegrane w dwóch konkurencjach:

  • ćwiczenie bojowe,
  • sztafeta pożarnicza.

 

Komisję sędziowską powołał   Komendant  Powiatowy PSP w Wałczu , a sędzią głównym zawodów był  kpt. Mirosław Gruchot. W składzie komisji sędziowskiej pracowali również emerytowani strażacy, za co serdecznie dziękujemy.

 

Kolejność miejsc w poszczególnych grupach i konkurencjach przedstawia się następująco:

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - zespół dziewcząt

Bieg sztafetowy 400 m. z przeszkodami:

  1. Miejsce OSP Golce z wynikiem 83 pkt.
  2. Miejsce OSP Szwecja z wynikiem 83 pkt.
  3. Miejsce OSP Rudki z wynikiem 76 pkt. 

Ćwiczenie bojowe:

  1. Miejsce OSP Golce z wynikiem 923 pkt.               
  2. Miejsce OSP Szwecja z wynikiem 910 pkt.
  3. Miejsce OSP Rudki z wynikiem 909 pkt.

Klasyfikacja generalna:

  1. Miejsce OSP Golce z łącznym wynikiem 1006 pkt.
  2. Miejsce OSP Szwecja z łącznym wynikiem   993 pkt.
  3. Miejsce OSP Rudki z łącznym wynikiem   985 pkt.

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - zespół chłopców

Bieg sztafetowy 400 m. z przeszkodami:

  1. Miejsce OSP Rudki z wynikiem 92 pkt.
  2. Miejsce OSP Dębołęka z wynikiem 85 pkt.
  3. Miejsce OSP Tuczno z wynikiem 79 pkt.
  4. Miejsce OSP Witankowo z wynikiem 73 pkt.

Ćwiczenie bojowe:

Bieg sztafetowy 400 m. z przeszkodami:

  1. Miejsce OSP Rudki z wynikiem 913 pkt.
  2. Miejsce OSP Dębołęka z wynikiem 909 pkt.
  3. Miejsce OSP Tuczno z wynikiem 905 pkt.
  4. Miejsce OSP Witankowo z wynikiem 901 pkt.

Klasyfikacja generalna:

  1. Miejsce OSP Rudki z łącznym wynikiem 1005 pkt.
  2. Miejsce OSP Dębołęka z łącznym wynikiem   994 pkt.
  3. Miejsce OSP Tuczno z łącznym wynikiem   984 pkt.
  4. Miejsce OSP Witankowo z łącznym wynikiem   974 pkt.

 

Grupa „C” - kobiece drużyny pożarnicze

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 z przeszkodami:

  1. Miejsce OSP Golce z wynikiem 72,0 pkt.
  2. Miejsce OSP Rudki z wynikiem 77,0 pkt.
  3. Miejsce OSP Witankowo z wynikiem 80,0 pkt.

Ćwiczenie bojowe:

  1. Miejsce OSP Rudki z wynikiem 58,75 pkt.
  2. Miejsce OSP Witankowo z wynikiem 62,30 pkt.
  3. Miejsce OSP Golce z wynikiem             62,46 pkt.

Klasyfikacja generalna:

1.Miejsce OSP Golce z łącznym wynikiem                        134,46 pkt.

2.Miejsce OSP Rudki z łącznym wynikiem                       135,75 pkt.

3.Miejsce OSP Witankowo z łącznym wynikiem              142,30 pkt.

 

Grupa „A” - męskie  drużyny pożarnicze kategoria I

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 z przeszkodami:

  1. Miejsce OSP Dębołęka  z wynikiem                            63,0 pkt.
  2. Miejsce OSP Człopa z wynikiem 64,0 pkt.
  3. Miejsce OSP Marcinkowice z wynikiem 66,0 pkt.
  4. Miejsce OSP Szwecja z wynikiem                          66,0 pkt.
  5. Miejsce OSP Witankowo z wynikiem                         67,0 pkt.
  6. Miejsce OSP Tuczno z wynikiem 72,0 pkt.

 

Ćwiczenie bojowe:

  1. Miejsce OSP  Dębołęka  z wynikiem                                    43,61 pkt.
  2. Miejsce OSP Witankowo   z wynikiem                                45,85 pkt.
  3. Miejsce OSP Tuczno z wynikiem                                        49,05 pkt.
  4. Miejsce OSP Marcinkowice z wynikiem                             49,08 pkt.
  5. Miejsce OSP Szwecja       z wynikiem                                 51,51 pkt.
  6. Miejsce OSP Człopa z wynikiem                                          54,54 pkt.

 

Klasyfikacja generalna:

 

  1. Miejsce OSP  Dębołęka  z wynikiem                                  106,61 pkt.
  2. Miejsce OSP Witankowo   z wynikiem                              112,85 pkt.
  3. Miejsce OSP Marcinkowice z wynikiem                           115,08 pkt.
  4. Miejsce OSP Szwecja       z wynikiem                                117,51 pkt.
  5. Miejsce OSP Człopa z wynikiem                                        118,54 pkt.
  6. Miejsce OSP Tuczno z wynikiem                                       121,05 pkt.

 

 

Grupa „A” - męskie  drużyny pożarnicze kategoria II

Sztafeta pożarnicza 7 x 50 z przeszkodami:

  1. Miejsce OSP Dębołęka  z wynikiem                            63,0 pkt.
  2. Miejsce OSP Człopa z wynikiem 64,0 pkt.
  3. Miejsce OSP Marcinkowice z wynikiem 66,0 pkt.
  4. Miejsce OSP Szwecja z wynikiem                          66,0 pkt.
  5. Miejsce OSP Witankowo z wynikiem                         67,0 pkt.
  6. Miejsce OSP Tuczno z wynikiem 72,0 pkt.
  7. Miejsce OSP Chojna z wynikiem                                73,0 pkt.
  8. Miejsce Pinnow II z wynikiem 74,0 pkt.
  9. Miejsce Pinnow I z wynikiem                                      78,0 pkt.

 

Ćwiczenie bojowe:

  1. Miejsce OSP  Dębołęka  z wynikiem                                    43,61 pkt.
  2. Miejsce OSP Witankowo   z wynikiem                                45,85 pkt.
  3. Miejsce Pinnow I z wynikiem                                                48,14 pkt.
  4. Miejsce Pinnow II z wynikiem                                              49,01 pkt.
  5. Miejsce OSP Tuczno z wynikiem                                        49,05 pkt.
  6. Miejsce OSP Marcinkowice z wynikiem                             49,08 pkt.
  7. Miejsce OSP Szwecja       z wynikiem                                 51,51 pkt.
  8. Miejsce OSP Człopa z wynikiem                                          54,54 pkt
  9. Miejsce OSP Chojna  z wynikiem                                        56,97 pkt.

 

 

Klasyfikacja generalna:

    1. Miejsce OSP  Dębołęka  z wynikiem                                  106,61 pkt.
    2. Miejsce OSP Witankowo   z wynikiem                              112,85 pkt.
    3. Miejsce OSP Marcinkowice z wynikiem                           115,08 pkt.
    4. Miejsce OSP Szwecja       z wynikiem                                117,51 pkt.
    5. Miejsce OSP Człopa z wynikiem                                        118,54 pkt.
    6. Miejsce OSP Tuczno z wynikiem                                       121,05 pkt.
    7. Miejsce Pinnow II z wynikiem                                           123,01 pkt.
    8. Miejsce Pinnow I z wynikiem                                             126,14 pkt
    9. Miejsce OSP Chojna  z wynikiem                                      129,97 pkt.

                                        

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wałczu, Burmistrz Miasta i Gminy Człopa, Burmistrz Tuczna oraz Wójt Gminy Wałcz przyznali drużynom uczestniczącym w X Powiatowych Zawodach  Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP powiatu wałeckiego nagrody finansowe w formie bonu na zakup sprzętu pożarniczego w wysokości:

  • I miejsce 1000 zł,
  • II miejsce 800 zł,
  • III miejsce 600 zł,
  • IV-VII miejsce 200 zł.

     

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Opracowanie: kpt. Maciej Mleczarek KP PSP w Wałczu

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Wałczu