Strażacy Komendy Powiatowej PSP w Wałczu: Dariusz Świercz, Rafał Hnat i Maciej Malec w dniu 8 października 2017 r. reprezentowali naszą komendę oraz Komendę Wojewódzką PSP w Szczecinie w imprezie biegowej „XXIII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w biegu na 10 km”.

Mistrzostwa strażaków zostały zorganizowane równolegle z „VII Biegiem Dycha Drzymały” w Rakoniewicach, gdzie znajduje się Muzeum Pożarnictwa. W biegu startowało 1500 uczestników oraz 299 strażaków z 12 komend wojewódzkich.

Najszybszy z wałeckich strażaków Maciej Malec wśród startujących strażaków zajął 84 miejsce z czasem 00:40:40, kolejny biegacz Dariusz Świercz zajął 240 miejsce z czasem 00:51:47, trzeci biegacz Rafał Hnat zajął 257miejsce z czasem 00:53:15.

Ponadto Dariusz Świercz wywalczył 5 miejsce  w drużynowej kwalifikacji Komend Wojewódzkich PSP. Komenda Wojewódzka PSP w Szczecinie w klasyfikacji ogólnej zajęła 9 miejsce.

Życzymy naszym strażakom kolejnych rekordów biegowych.