W dniu 4 maja br. na placu apelowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.


W uroczystości brali udział strażacy Komendy Powiatowej PSP i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pełniący w tym dniu służbę. W tym roku w związku z pandemią wirusa COVID 19 w uroczystości nie uczestniczyły władze miasta, gminy i powiatu oraz znamienici goście, którzy uświetniali coroczne obchody Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu  st. kpt. mgr inż. Maciejowi  Mleczarek przez zastępcę Komendanta Powiatowego mł. bryg. Dariusza Lubianiec. Następnie, Komendant Powiatowy mgr. inż. st. kpt. Maciej Mleczarek powitał strażaków biorących udział w uroczystości, odczytał listy i życzenia okolicznościowe.

 W dalszej części uroczystości nastąpiło odczytanie awansów na wyższe stopnie służbowe.
W korpusie oficerów rozkazem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadano stopnie służbowe w korpusie oficerów: na stopień starszego kapitana, awansował kpt. Maciej Mleczarek, na stopień mł. kpt. – asp. Tomasz Matusiak oraz asp. Piotr Łoboda.

W korpusie aspirantów rozkazem Komendanta Głównego PSP na stopień aspiranta awansował mł. asp. Grzegorz Brusiło.

W korpusie podoficerów rozkazem personalnym Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP awansowali: Na stopień Starszego Ogniomistrza – ogn. Paweł Glaziński, na stopień ogniomistrza – mł. ogn. Sebastian Kolenda, mł. ogn. Jacek Makohon i mł. ogn. Tomasz Szymański. Na stopień młodszego ogniomistrza – st. sekc. Łukasz Gąsiorowski, st. sekc. Maciej Malec i st. sekc. Tomasz Szewczyk.

W korpusie szeregowych rozkazem Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu awansował na stopień starszego strażaka – str. Michał Gorkowski.

Nagrodę Komendanta Głównego PSP otrzymał mł. kpt. Tomasz Matusiak.

Po odczytaniu awansów, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu złożył meldunek o zakończeniu uroczystości.

 

  • IMG_3439
  • IMG_3465
  • IMG_3467
  • IMG_3469
  • IMG_8794
  • IMG_8802
 

 Opracowanie:  st. sekc. Robert Nowicki KP PSP Wałcz

Zdjęcia: st. sekc. Robert Nowicki KP PSP Wałcz