W dniu 27 sierpnia 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie po przeprowadzonej modernizacji i przebudowie.

W uroczystości udział wzięli m. in.: Paweł Szefernaker - Sekretarz Stanu MSWiA, Leszek Dobrzyński – Poseł na Sejm RP, nadbrygadier Andrzej Bartkowiak - Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Tomasz Hinc - Wojewoda Zachodniopomorski, bryg. Jarosław Tomczyk - Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, samorządowcy z terenu powiatu choszczeńskiego, funkcjonariusze i pracownicy cywilni KP PSP w Choszcznie, a także strażacy z terenu całego województwa zachodniopomorskiego. W trakcie ceremonii przyznano okolicznościowe medale strażakom i pracownikom cywilnym. Wśród wyróżnionych znaleźli się również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, których odznaczono:

mł. bryg. Dariusz Lubianiec – srebrnym medalem za długoletnią służbę;

mł. asp. Marek Rajewski – brązowym medalem za długoletnią służbę;

ogn. Sebastian Kolenda – brązowym medalem za długoletnią służbę;

ogn. Jacek Makochon – brązowym medalem za długoletnią służbę.

Za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wręczył dyplom dla mł. kpt. Marcina Kulczyka.

 

  • choszczno
 

 

Opracowanie: mł. kpt. Marcin Kulczyk KP PSP w Wałczu.

Zdjęcia: archiwum KP PSP Wałcz.