11 listopada 2020 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Wałczu z okazji przypadającej 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt oraz odśpiewanie hymnu Państwowego.

Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Jarosław Tomczyk, powołał z dniem 28 października 2020 r. na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu mł. bryg. mgr inż. Dariusza Lubianiec oraz na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu mł. kpt. mgr Marcina Kulczyka.

   29 września 2020 roku odbyło się pożegnanie st. kpt. Macieja Mleczarka Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne.

W dniu 17 września 2020 r. o godzinie 14:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z drogą prowadzącą do miejscowości Jabłonkowo.