I. Dnia 03.10.2013 o godz. 2020 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu przyjął zgłoszenie o zasłabnięciu mężczyzny w łazience na ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 12 w Wałczu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastęp udał się do zgłoszonego mieszkania. Mężczyzna leżał na podłodze w łazience, ZRM stwierdził zgon mężczyzny. Na miejsce przybyła Policja, w celu przeprowadzenia dochodzenia. Po zabraniu ciała przez zakład pogrzebowy Pogotowie Gazowe podjęło czynności sprawdzające szczelność instalacji gazowej i wentylacyjnej. W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono nieszczelność instalacji gazowej pomiędzy zaworem a piecykiem gazowym. Zawór zamknięto i zaplombowano. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia: zatrucie tlenkiem węgla.

Działania Straży Pożarnej polegały na:

  •  dokonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla w lokalach,
  •  przewietrzeniu mieszkań,
  •  zamknięciu zaworu dopływu gazu do piecyka gazowego w łazience,

W akcji trwającej 2 godziny 12 minut udział brało: JRG 1/4, Ratownictwo Medyczne 1/2, Pogotowie Gazowe 1/2, Policja 4/8.

II. Dnia 08.10.2013 o godz. 2204 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym w Wałczu na ul. Bydgoskiej.

Samochód osobowy marki Opel Corsa z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi uderzył tylną częścią pojazdu w drzewo w wyniku, czego przewrócił się na dach i znajdował się poza obrębem drogi. Na miejsce zdarzenia przybyli jednocześnie z zastępem PSP ZRM z Wałcza. Zespół RM wraz z strażakami JRG Wałcz zajął się zaopatrzeniem medycznym kierowcy pojazdu znajdującego się poza nim. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia nie została ustalona. Dodatkowo działania Straży Pożarnej polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz oświetleniu terenu działań.

W akcji trwającej 1 godzinę 47 minut udział brało: JRG 2/7, Ratownictwo Medyczne 1/3, Policja 3/6.

III. Dnia 16.10.2013 o godz. 1803 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wałczu przyjął zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny na terenie kompleksu leśnego miedzy miejscowościami Mirosławiec – Nowe Laski.

Działania zastępu OSP Mirosławiec wraz z Policją polegały na przeszukaniu ok. 30 ha terenu leśnego w okolicy drogi Mirosławiec - Nowe Laski, w celu odnalezienia zaginionego mężczyzny zamieszkałego w Mirosławcu. Osoba ta godzinach porannych udała się na grzyby i do chwili zgłoszenia nie powróciła. W czasie poszukiwań Policja dostała informację o odnalezieniu mężczyzny w okolicach miejscowości Sadowo.

W akcji trwającej 1 godzinę 41 minut udział brało: OSP Mirosławiec 1/6, Policja 3/6.