I. Dnia 19 października 2012 r. o godz. 757

doszło do zderzenia dwóch autobusów na droga wojewódzka nr 178 Wałcz – Trzcianka w okolicach miejscowości Chwiram. Na prostym odcinku drogi w wyniku nie zachowania zasad bezpieczeństwa przez kierowca autobusu marki Mercedes - Benz doszło do najechania na tył autobusu szkolnego marki Autosan. W wyniku zdarzenia 15 letnia dziewczynka uskarżająca się na ból głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa została odwieziona przez Zespół Ratownictwa Medycznego na obserwację do szpitala w Wałczu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz spłukaniu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych. Straty wstępnie oszacowano na 5 tys. zł. W akcji trwającej 26 minut udział brały: PSP 2/7, Pogotowie Ratunkowe 2/5 oraz Policja 1/2.

II. Dnia 21 października 2012 r. o godz. 444

Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Wałczu przyjął zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Drzonowo Wałeckie, gmina Człopa. Samochód osobowy marki Ford Eskort na ostrym zakręcie drogi uderzyło w betonowy mur, po czym uległ zapaleniu. Działania zastępu Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w celu ugaszenia płonącego pojazdu. Kierująca pojazdem oraz pasażerka doznały obrażeń ciała i zostały przez służby medyczne przetransportowane do szpitala. Straty zostały oszacowane na 6 tyś. W akcji trwającej 5 godzin i 24 minuty udział brał zastęp OSP 1/6, Policja 1/2 oraz Pogotowie Ratunkowe 2/5

III. Dnia 26 października 2012 r. o godz. 657

na drodze krajowej K 22 w miejscowości Rusinowo doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. W wypadku drogowym uczestniczył samochód osobowy marki Peugeot 206 oraz samochód marki Mercedes Sprinter. W wyniku zderzenia kierująca samochodem Peugeot 206 kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Wałczu. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach. Straty wstępnie oszacowano na 30 tys. zł. W akcji trwającej 2 godziny oraz 19 minut udział brały: PSP 2/7, OSP KSRG 2/10, Pogotowie Ratunkowe 1/2 oraz Policja 2/4.

TD