I. W dniu 19 kwietnia 2012 roku o godz. 1036

na drodze Krajowej K22 trasa Wałcz - Ostrowiec doszło do wypadku drogowego samochodu ciężarowego. Pojazd na łuku drogi wpadł do rowu przechylił się i leżał na prawym boku zgodnie z kierunkiem jazdy. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zneutralizowaniu rozlanego paliwa, uprzątnięciu jezdni z ziemi oraz zdemontowaniu zbiornika paliwa od agregatu chłodniczego. W wyniku wypadku doszło do uszkodzenia naczepy – chłodni, w której przewożone były ćwiartki wieprzowe. Przypuszczalną przyczyną powstania zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu. W akcji trwającej 52 min. udział brało: PSP 2/7, Policja 1/1. Straty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł.

II. W dniu 21 kwietnia 2012 roku o godz. 2054

doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Dzikowo nr 36. Zastępy przybyłe na miejsce zdarzenia stwierdziły, że z okien na pierwszym piętrze wydobywał się dym. Rozpoznanie wstępne wykazało, że wszyscy mieszkańcy opuścili budynek. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów gaśniczych do wnętrza palącego się lokalu mieszkalnego po klatce schodowej oraz z balkonu. Następnie obiekt oddymiono oraz sprawdzono pod kątem zagrożeń powodowanych gazami pożarowymi. W wyniku pożaru zniszczeniu uległa drewniana podłoga oraz wyposażenie mieszkania. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny powstania pożaru prowadzi KP Policji w Wałczu. W akcji trwającej 1 godzinę oraz 55 minut udział brało: PSP 2/7, OSP 2/12, Pogotowie Ratunkowe 1/3, Pogotowie Energetyczne 1/2, Policja 1/2. Straty wstępnie oszacowano na 3 tys. zł.

III. W dniu 23 kwietnia 2012 roku o godz. 1109

na drodze krajowej nr 10 przy miejscowości Piecnik doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy marki Ford Tranzit oraz samochód osobowy marki Honda Accord. Na prawym pasie jezdni stał uszkodzony samochód osobowy natomiast na lewym poboczu leży na boku samochód marki Ford. Osoby poszkodowane samodzielnie opuściły pojazdy i zostały zaopatrzone przez obecne na miejscu zdarzenia służby medyczne oraz przetransportowane do szpitala w Wałczu celem badań i obserwacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, wstrzymaniu ruchu kołowego w obu kierunkach oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych i uprzątnięciu jezdni z zanieczyszczeń powypadkowych. Dochodzenie ustalenia przyczyny wypadku prowadzi KP Policji w Wałczu. W akcji ratowniczej trwającej 3 godziny oraz 13 minut udział brało: PSP 2/7, Policja 3/3 oraz Pogotowie Ratunkowe 3/6. Straty wstępnie oszacowano na 60 tys. zł.

Zredagował: kpt. Tomasz Dębowski