I. W dniu 3 lutego 2012 roku o godz. 2014

w miejscowości Mirosławcu przy ul. Wałeckiej doszło do pożaru mieszkania zlokalizowanego w budynku wielorodzinnym. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, przeszukaniu mieszkania pod kątem obecności w nim lokatorów, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu mieszkań znajdujących się na klatce schodowej pod kątem obecności gazów pożarowych. W wyniku pożaru zniszczeniu uległa ścianka działowa oraz wyposażenie mieszkania. Podczas działań ratownicy z palącego się lokalu wynieśli butlę gazową Propan – Butan. Straty wstępnie oszacowano na 30 tys. zł. W akcji trwającej 2 godziny oraz 54 minuty udział brały: PSP 1/1, OSP 2/10, Pogotowie Energetyczne 1/2, Pogotowie Ratunkowe 1/2 inne służby 2/2. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wałczu.

II. W dniu 8 lutego 2012 roku o godz. 912

na trasie Wałcz- Strączno doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki BMW oraz samochód osobowy marki Opel Vectra. W wyniku zderzenia czołowego kierowca i pasażerka samochodu BMW oraz pasażerka Opla doznali obrażeń ciała i po zaopatrzeniu medycznym zostali odwiezieni przez zespoły pogotowia ratunkowego do szpitala w Wałczu. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na udzieleniu rannym pomocy przedmedycznej, wykonaniu dostępu przy pomocy sprzętu hydraulicznego do zakleszczonej pasażerki samochodu BMW. Straty wstępnie oszacowano na 15 tys. zł. W akcji trwającej 1 godzinę 28 min. udział brały: PSP 2/7, Pogotowie ratunkowe 2/5, Policja 2/4, Straż miejska 1/2. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wałczu.

III. W dniu 15 lutego 2012 r. o godzinie 1157

na ośnieżonej drodze krajowej nr K-22 pomiędzy miejscowościami Ostrowiec - Szwecja doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy marki IVECO przewożący substancje chemiczne w pojemnikach wykorzystywane w procesie uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. W odległości około 10m przed samochodem ciężarowym znajdował się samochód osobowy marki Skoda Fabia. Pojazdy na oblodzonej jezdni zsunęły się do przydrożnego rowu. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustabilizowaniu pojazdu podczas przeładunku chemikaliów i zneutralizowaniu substancji ropopochodnych. Ogółem w akcję ratowniczą trwającą 4 godziny i 44 minut było zaangażowanych 4 zastępy straży pożarnej oraz 14 ratowników. W działaniach ratowniczych uczestniczyły również siły Policji: 4 samochody, 6 Policjantów i Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Wałczu: 1 samochód, 3 osoby. Starty wstępnie oszacowano na 15 tys. zł. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wałczu.