I. 1 stycznia 2012 roku o godz. 110

w miejscowości Kołatnik doszło do pożaru w kompleksie garaży. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na ugaszeniu palącego się pojazdu, pomieszczeń oraz obronie przylegających garaży. W wyniku pożaru zniszczeniu uległo: pomieszczenie garażu, jego wyposażenie oraz samochód osobowy Skoda Favorit. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyna pożaru prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wałczu. Straty oszacowano na 20 zł. W akcji trwającej 2 godziny i 50 minut udział brały: PSP 2/5, OSP 2/9, Policja 2/4.

II. 6 stycznia 2012 roku o godz. 1511

dyżurny PSK w Wałczu przyjął zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w Mirosławcu na osiedlu Orle. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej pożar obejmował przybudówkę oraz wnętrze korytarza budynku jednorodzinnego. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podawaniu środków gaśniczych w natarciu, ewakuacji mienia, pracach rozbiórkowych oraz oddymianiu i przewietrzaniu obiektu. W wyniku pożaru właściciel mieszkania doznał poparzeń. Straty oszacowano na 60 tys. zł. W akcji trwającej 3 godz. 45 min. udział brały: PSP 3/6, OSP 2/11, Pogotowie ratunkowe 1/2, Pogotowie energetyczne 1/2, Policja 1/2.

III. 14 stycznia 2012 roku o godz. 859

na oblodzonej drodze wojewódzkiej nr 179 w miejscowości Dzikowo doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy marki SCANIA, autobus marki Mercedes Vario oraz autobus marki IVECO Daily Mellor. W wyniku zdarzenia kierujący autobusem Mercedes 36 letni mężczyzna odniósł obrażenia ciała i został odwieziony do szpitala w Wałczu. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz pomocy w przetransportowaniu poszkodowanego do karetki i załadunku uszkodzonych pojazdów. Ogółem w akcję ratowniczą trwającą 2 godziny i 46 minut było zaangażowanych 2 zastępy straży pożarnej oraz 7 ratowników. W działania ratownicze zaangażowane były również siły Policji: 2 samochody, 5 Policjantów i Pogotowia Ratunkowego: 1 zespół, 3 ratowników. Starty wstępnie oszacowano na 80 tys. zł. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wałczu.

Zredagował: kpt. Tomasz Dębowski