I. Dnia 31 sierpnia 2010 roku o godzinie 527

dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wałczu przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze K-22 w miejscowości Prusinówko. W zderzeniu uczestniczył samochód ciężarowy marki RENAULT oraz samochód osobowy marki Mercedes Sprinter. W wyniku wypadku kierowca oraz pasażerka samochodu osobowego odnieśli obrażenia ciała i zostali odwiezieni przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala w Wałczu. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego dla lekarza. Po zakończeniu czynności przez służby medyczne wydobyto poszkodowanego z wraku. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nieuwaga kierowcy Mercedesa podczas wykonywania manewru mijania samochodu ciężarowego wiozącego ponad gabarytowe elementy stalowe do budowy statków. Przewóz ładunku był zabezpieczony i oznakowany. Straty wstępnie oszacowano na około 20 tys. zł. W akcji trwającej 1 godz. 41 min. udział brało PSP 2/6, Pogotowie Ratunkowe 2/5, Policja 3/7.

II. Dnia 8 września 2010 roku o godzinie 2025

służby ratownicze Powiatu Wałeckiego zostały zadysponowane do zdarzenia związanego zeznalezieniem zwłok przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 93. W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia zwłoki nieustalonej osoby w stanie rozkładu leżały na polu. Dochodzenie w sprawie ustalenia tożsamości osoby oraz przyczyny zdarzenia prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej 52 min. udział brało: PSP 1/4, Pogotowie Ratunkowe 1/3, Policja 2/7.

III. Dnia 25 września 2010 roku o godzinie 0543

dyżurny PSK w Wałczu przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 10 w okolicach miejscowości Piecnik, gmina Mirosławiec. W zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy marki DAF, który uderzył w żubra po jego nagłym wtargnięciu na jezdnię. Zwierzę konfrontacji z samochodem ciężarowym nie przeżyło. Działania zastępów ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym wraz z Policją. W akcji trwającej 2 godziny 17 minut udział brało OSP Piecnik 1/3, Policja 3/5, Służby Leśne 2/2.

Zredagował: kpt. Tomasz Dębowski