Dnia 06.08.2009 roku o godzinie 1732

w okolicach miejscowości Wiesiółka doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. W wypadku uczestniczył samochód marki Renault Scenic oraz Ford Transit. Na skutek zderzenia poważnych obrażeń ciała doznało 5 osób. Kierujący Fordem oraz 4 osoby jadące Renault, w tym jedno dziecko. Działania zastępu Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu zakleszczonych poszkodowanych z rozbitych pojazdów, neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz pomocy w transporcie poszkodowanych do karetek. Straty wstępnie oszacowano na 25 tyś. złotych. W akcji trwającej 2 godz. 56 min. udział brało PSP 1/4, Ratownictwo Medyczne 3/6, Policja 4/6, Pomoc Drogowa 1/2.

Dnia 15.08.2009 r oku o godzinie 1539

przy trasie Wałcz – Wiankowo doszło do pożaru zboża na pniu. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów gaśniczych wody w natarciu na palące się zboże. W wyniku pożaru zniszczeniu – spaleniu uległo 5 ha pszenżyta oraz 1ha słomy po kombajnie. Pożar rozprzestrzenił się z nasypu kolejowego poprzez ściernisko na zboże. Przyczyny powstania pożaru nie ustalono. Straty wstępnie oszacowano na 12 tys. zł. W akcji trwającej 1 godz. 50 min. udział brało: PSP 2/6, OSP 3/16, Policja 1/2.

Dnia 28.08.2009 roku o godzinie 1138

służby ratownicze powiatu wałeckiego zostały zadysponowane do wypadku drogowego do którego doszło na trasie Płociczno – Krępa Krajeńska. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki Renault 19 który uderzył bokiem w drzewo. Na skutek uderzenia kierujący pojazdem doznał złamania nóg i ogólnych obrażeń ciała. Działania zastępu OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu poszkodowanego z pojazdu przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz odłączeniu akumulatora. Straty wstępnie oszacowano na około 3tys. zł. W akcji trwającej 1 godz. 30 min. udział brało OSP Marcinkowice, Ratownictwo Medyczne 1/2, Policja 1/2.

Zredagował: mł. kpt. Tomasz Dębowski