I. Dnia 07.06.2009 roku o godzinie 0203

zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Wałcza został zadysponowany do wypadku drogowego mającym miejsce na trasie 2327Z Głowaczewo – Nowa Szwecja, gmina Wałcz. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki VW Polo, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku 4 osoby zostały ranne. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Pogotowiu Ratunkowemu w opatrywaniu i transporcie rannych, oświetleniu terenu akcji oraz odłączeniu napięcia w pojeździe. Straty wstępnie zostały oszacowane na około 4 tyś. złotych. W akcji trwającej 1 godzinę 17 minut udział brało: PSP 1/4, Policja 2/6 oraz Pogotowie Ratunkowe 2/5

II. Dnia 17.06.2009 roku o godzinie 2031

w Wałczu na ul. Bankowej 7 doszło do pożaru piwnicy w budynku wielorodzinnym. Poszkodowany mężczyzna - nieprzytomny, z wyczuwalnym tętnem i oddechem został przekazany dla zespołu Pogotowia Ratunkowego. Działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedlekarskiej oraz podaniu 1 prądu wody w celu ugaszenia palących się szmat. Straty wstępnie zostały oszacowane na około 1 tyś. złotych. W akcji trwającej 42 minuty udział brały: PSP 1/4, Policja 1/2 oraz Pogotowie Ratunkowe 1/2.

III. Dnia 27.06.2009 roku o godzinie 1008

strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Wałczu zostali wezwani do wypadku drogowego w którym uczestniczył samochód osobowy Hunday Pony. Pojazd na drodze między Dobinem a Skrzatuszem uderzył w drzewo. Wewnątrz auta znajdowała się zakleszczona osoba. Działania zastępu PSP polegały na wydobyciu poszkodowanej osoby z pojazdu, pomocy służbą medycznym w przeniesieniu poszkodowanego kierowcy do karetki oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Straty wstępnie zostały oszacowano na około 5 tyś. złotych. W akcji trwającej 37 minut udział brało PSP 1/4, Policja 1/2 oraz Pogotowie Ratunkowe 1/3.

Zredagował: mł. kpt. Tomasz Dębowski