I. W dniu 09.10.2008 roku o godzinie 1345

straż pożarna wezwana została do pożaru wiaty magazynowej w Wałczu przy ul. Budowlanych. Działania zastępów ochrony przeciwpożarowej polegały na ugaszeniu palących się elementów oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i obiektów sąsiadujących z miejscem pożaru. W wyniku zdarzenia częściowemu spaleniu uległo pokrycie dachu oraz zniszczona została stalowa konstrukcja dachu. Straty wstępnie oszacowano na 30 tys. zł.

W akcji trwającej 2 godz. 3 min. udział brało: PSP 2/6, ZSP 1/6, Policja 1/4.

II. Dnia 13.10.2008 roku o godzinie 1810

w miejscowości Szwecja na drodze krajowej nr 22 doszło do wypadku drogowego w którym uczestniczył samochód osobowy marki Forda Fiusion oraz samochód ciężarowy marki Renault Magnum. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz pomocy przy wydobyciu z pobocza pojazdu ciężarowego. W wyniku zderzenia obrażenia odniosła kobieta kierująca samochodem osobowym. Przypuszczalna przyczyną zdarzenia było zjechanie jednego z pojazdów na lewy pas na łuku drogi.

W akcji trwającej 3 godz. 26 min. udział brało: PSP 2/5, OSP 1/5, Policja 2/5, Pogotowie Ratunkowe 1/3. Straty wstępnie oszacowano na 80 tys. zł.

III. Dnia 20.10.2008 roku o godzinie 1105

straż pożarna wezwana została przez opiekuna socjalnego do otwarcia mieszkania w Wałczu przy ul. Kołobrzeskiej, wewnątrz którego znajdowała się osoba niepełnosprawna. Mężczyzna leżał na podłodze i był przytomny, nie miał siły by samodzielnie wstać i otworzyć drzwi. Działania zastępu Straży Pożarnej polegały na wejściu do mieszkania przy pomocy drabiny słupkowej przez otwarte okno i otworzeniu drzwi od wewnątrz.

W akcji trwała 30 min. udział brało: PSP 1/4, Kierowniczka PCK i opiekunka socjalna PCK

Zredagował: mł. kpt. Tomasz Dębowski